chandler ceviz ağacıChandler Ceviz Fidanı Siparişi

Tüplü chandler ceviz fidanını Yılın 12 ayı ve açık köklü chandler ceviz fidanını ise her yılın kasım ayından mart ayına kadar firmamızdan sipariş verebilirsiniz. Öz Sahil Fidancılık'ta ileri tarihe istediğiniz boyda açık köklü ve tüplü chandler ceviz fidanı erken siparişi de alınmaktadır. Chandler ceviz fidanı siparişlerinizde 10 adete 1 adet tozlayıcısı franquette ceviz fidanı sipariş etmeniz gerekmektedir. Chandler ceviz fidanlarımız firmamız adına ismine doğru sertifikalı olup Öz Sahil Fidancılık 1990 yılından günümüze ceviz fidanı üretimi gerçekleştirmektedir.

Chandler Ceviz Fidanı Meyve Özellikleri

Chandler ceviz fidanı İnce kabuklu, az pürüzlü, oval şekilli ve diğer cinslere göre erken meyve vermesinden dolayı en çok tercih edilen ithal ticari bir cinstir. Kabuktan kolay ayrılması, kuru ve taze ceviz olarak tüketilmeye elverişli olması chandler ceviz fidanına olan ilgili daha da arttırmıştır.

Chandler ceviz ağacı tomurcuklarındaki verimi %85-90'dır. Chandler ceviz içinin beyazlık oranı %90-100'dür ve içleri kabuktan bütün olarak ayrılabilir. Chandler ceviz meyveleri 10-13 gr, meyve iç ağırlığı 6,5 gr, iç oranı ise %52-55 dir.

Chandler Ceviz Fidanı Ağaç Özellikleri

Chandler ceviz ağacı ağırlıklı olarak uç dallarında meyve verir. Ancak chandler ceviz ağacının yan dallarında da meyve oranı oldukça yüksektir.

Chandler ceviz ağacı Orta kuvvette büyür yarı dik gelişir yani bodurdur.

Chandler ceviz ağacı hastalıklara karşı (antraknoz) çok dayanıklı bir çeşittir.

Chandler ceviz meyveleri Eylül ayının ortalarına doğru hasat edilir.

Chandler Ceviz Fidanı İklim İstekleri

Chandler ceviz ağacının soğuklanma ihtiyacı 700 saattir. Yani ağacımız, kışın +7,5 derecenin altında 700 saat (30 gün) bir süre geçirmelidir. Ülkemizin çok ılıman bölgeleri olan Antalya sahil kıyılarında bu konuya dikkat edilmelidir.

Chandler Ceviz Fidanı Dikimi

Chandler ceviz fidanı 4x8 ve 5x7 aralıklarla dikime uygundur. Tozlayıcısı Franguate ile birlikte ekilmelidir.

chandler ceviz fidanı dikimi

AÇIK KÖKLÜ ve TÜPLÜ CHANDLER CEVİZ FİDANI YETİŞTİRME TESİSLERİMİZ

 

AÇIK KÖKLÜ CHANDLER CEVİZ FİDANITÜPLÜ CHANDLER CEVİZ FİDANI

sarı sertifika

müşteri memnuniyeti

aynı gün kargo